| Capacity | 0 to 5 Litres |
| Model Name/Number | BWD3FMRGA |
| Color | White |
| Material | Fiber |
| Dimensions | 310x345x90mm (wxdxh) |
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50Hz |
| Display Type | LED |
| Refrigerant Type | R134a |
| Heating Power Consumption | 500W |
| Function | Dispenses Hot,Cold,Ambient Water |
| Phase | Single Phase |
| Cold Tank | SS304 Food Grade |
| Storage Capacity | 3.2 L |
| Cooling Power Consumption | 80W |
| Weight | 14Kg |

Price:
Price 7000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 , , Piece
Size : 2.5 x 2 x 4 Feet
Usage : Water
Material : 304
Product Type : Table Mount Water Dispenser
Price 23500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Size : Different Available
Usage : Industrial And Commercial
Material : SS
Product Type : Water Cooler
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Size : 2.5 x 2 x 4 Feet
Usage : Industrial
Material : Stainless Steel
Product Type : Water Cooler
Price 35500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Size : 2.5 x 2 x 4 Feet
Usage : Industrial And Commercial
Material : SS
Product Type : Water Cooler