| Brand | Euronova |
| Size | BIG |
| Capacity | 650 L |
| Product Dimensions | 1800 X 760 X 827 mm |
| Number of Doors | 2 Door |
| Type | Top Open |
| Temperature Range | 8 to -24 Degree C |
| Door Type | Swing Door |
| Model Name/Number | EHF 650 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Defrost Type | Auto-Defrost |
| Power Consumption | 290 W |
| Refrigerant | R-134 A / R-290 |

Price:
Price 35500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Defrost Operation : No
Dimension (L*W*H) : 1325 x 665 x 825 mm Millimeter (mm)
Material : Other
Voltage : 230 V / 50 Hz Volt (v)
Price 22500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Defrost Operation : No
Dimension (L*W*H) : 960 x 564 x 845 mm Millimeter (mm)
Material : Other
Voltage : 230 V / 50 Hz Volt (v)
Price 58000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Automatic Defrost Operation : Yes
Dimension (L*W*H) : 1650 x 670 x 830 mm Millimeter (mm)
Material : Other, Stainless Steel
Voltage : 220 V Volt (v)
Price 32000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Defrost Operation : Yes
Dimension (L*W*H) : 1100 x 650 x 900 mm Millimeter (mm)
Material : Other
Voltage : 220240 V / 50 Hz Volt (v)