| Type Of Freezer | Vertical Visi Freezer |
| Brand | Eurnova |
| Storage Capacity | 1100 Ltr |
| Number Of Doors | 2 Door |
| No. of Baskets/Shelves | 8 Nos |
| Door Material | Glass Door |
| Dimension | 120 x 69 199.8 cm ( W x D x H ) |
| Model Name/Number | EVC 1100 DLX |
| Temperature Range | 0 to -10 Degree C |
| Refrigerant Used | r290 |
| Color | White |
| Body Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electricity |
| Compressor | embrco |
| Product Dimension | 120 x 69 x 199 cm ( W x D x H ) |
| Refrigerant | R-134 A / R-290 |
| Usage/Application | Shopping Mall |

Price:
Price 62500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Medical Freezer
Warranty : Yes
Material : Other, Stainless Steel
Power Source : Electrical
Price 71500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Medical Freezer
Warranty : Yes
Material : Other, Stainless Steel
Power Source : Electrical
Price 390000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Ultra Low Vertical Freezer
Warranty : Yes
Material : Other, Stainless Steel
Power Source : Electrical
Price 35000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10 Pieces
Type : Voltas Commercial Refrigerator
Warranty : 1 Year
Material : Other, Stainless Steel
Power Source : Electrical