| Number Of Doors | 4 Doors |
| No. of Baskets/Shelves | 10 Nos |
| Door Material | Glass Door |
| Temperature Range | -17 To -22 Degree C |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | SS, Glass |
| Refrigerant | R134A |
| Temperature | -25 Celsius to +18 Celsius |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |

Price:
Price 37000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Vertical Visi Single Door Cooler
Color : White
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 2C to 8C Celsius (oC)
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Euronova Vertical Visi Chiller
Color : Black
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Visi Cooler
Color : White
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Type : Western Visi Cooler
Color : White
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)