| Type | Front Opening |
| Brand | Western |
| Capacity | 368 Ltr |
| Temperature Range | - 17 to - 22 Degree C |
| Power Consumption | 330 W |
| Number of Doors | 2 Doors |
| Model Name/Number | Hard Top Eutecatic NWHF425HE-2D |
| Color | White |
| Body Material | Stainless Steel |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Product Dimension | 136 x 69.5 x 84 cm |
| Insulation | 80 mm Polyurethane |

Price:
Price 29000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Defrost Operation : No
Dimension (L*W*H) : 1095 x 620 x 825 mm Millimeter (mm)
Operating Temperature : 17C to 22C Celsius (oC)
Warranty : Yes
Price 32500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Defrost Operation : No
Dimension (L*W*H) : 54 x 26 x 33 inches Millimeter (mm)
Operating Temperature : 18C to 22C Celsius (oC)
Warranty : Yes
Price 35000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10 Pieces
Automatic Defrost Operation : Yes
Dimension (L*W*H) : 1800 X 760 X 827 mm Millimeter (mm)
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)
Warranty : 1 Year
Price 35000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10 Pieces
Automatic Defrost Operation : Yes
Dimension (L*W*H) : 1800 X 760 X 827 mm Millimeter (mm)
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)
Warranty : 1 Year