| Size | Small |
| Capacity | 200 L |
| Temperature Range | +8 to -25 c deg |
| Brand | Blue star |
| Type | Top Open |
| Door Type | Top Open Door |
| Number of Doors | 1 |
| Color | White |
| Weight | 35 Kg |
| Refrigerant Used | R 290 |
| Product Dimensions | 950 x 564 x 845 mm |
| Inner Cabinet | Stucco Aluminum/PP Liner |
| No Of Baskets | 1 Basket |
| Model Name/Number | CHFSD 200 DSW |
| No. Of LIDS | 1 |
| Frequency | 50Hz |
| Puff Thickness | 70 mm |
| Voltage Volt | 230 V |
| Wheels | 4 Wheels |
| Phase | Single Phase |

Price:
Price 22500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Glass Top Island Freezer
Voltage : 230 V / 50 Hz Volt (v)
Warranty : Yes
Price 460000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Ultra Low Deep Freezer
Voltage : 220/240 V, 50/60 Hz Volt (v)
Warranty : Yes
Price 39000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Power Source : Electrical
Type : Glass Top Deep Freezer
Voltage : 220240 V Volt (v)
Warranty : Yes
Price 34500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Deep Freezer Glass Top
Voltage : 220V, 50 Hz Volt (v)
Warranty : Yes