| Brand | Euronova |
| Power Consumption | 230 W |
| Temperature Range | 8 to -24 Degree C |
| Number of Doors | 2 Doors |
| Model Name/Number | EHF 400 |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 400 Ltr |
| Color | White |
| Product Dimension | 1444 X 678 X 830 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Power Source | Electric |
| Refrigerant | R-134 A / R-290 |

Price:
Price 28500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Other, Stainless Steel
Color : White
Warranty : Yes
Voltage : 220240 V Volt (v)
Price 17500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Other
Color : White
Warranty : Yes
Voltage : 230V, 50 Hz Volt (v)
Price 21500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Other, Stainless Steel
Color : White
Warranty : Yes
Voltage : 220240 Volt (v)
Price 25500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Material : Other, Stainless Steel
Color : White
Warranty : Yes
Voltage : 220240 Volt (v)