| Type | Front Opening |
| Brand | Western |
| Capacity | 350 Ltr |
| Temperature Range | - 17 to - 22 Degree C |
| Power Consumption | 330 W |
| Number of Doors | 2 Door |
| Model Name/Number | NWHF325HSD |
| Number of Basket | 1 Basket |
| Color | White |
| Body Material | Stainless Steel |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Product Dimension | 106 x 69.5 x 84 cm |
| Isulation | 60 mm Polyurethane |

Price:
Price 16500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Dimension (L*W*H) : 570mm x 560mm x 845mm Millimeter (mm)
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 17C to 22C Celsius (oC)
Automatic Defrost Operation : No
Price 26500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Dimension (L*W*H) : 1350 x 665 x 840 mm Millimeter (mm)
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 18C to 22C Celsius (oC)
Automatic Defrost Operation : No
Price 31500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 , , Piece
Dimension (L*W*H) : 1800 X 760 X 827 mm Millimeter (mm)
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)
Automatic Defrost Operation : Yes
Price 35000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 10 Pieces, Piece
Dimension (L*W*H) : 1800 X 760 X 827 mm Millimeter (mm)
Power Source : Electrical
Operating Temperature : 20 Degree C +45 Degree C Celsius (oC)
Automatic Defrost Operation : Yes