| Brand | Rockwell |
| Capacity | 453 Ltrs |
| Temperature Range | -18 to -23Deg C |
| Model Name/Number | SFR450 |
| Refrigerant Used | R134a |
| Product Dimensions | 940 mmx1402 mmx666 mm (HxWxD) |
| Insulation | 60mm High Density PUF (CFC Free) |
| Type | Top Open |
| No. of Baskets | 1 Basket |
| No. of Doors | 2 Door |
| Voltage | 254V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |

Price:
Price 28500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Glass Top Island Freezer
Dimension (L*W*H) : 850 x 630 x 900 mm Millimeter (mm)
Material : Other, Stainless Steel
Price 18500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Single Door Horizontal Deep Freezer
Dimension (L*W*H) : 1280 x 640 x 850 mm Millimeter (mm)
Material : Other
Price 17500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Hard Top Chest Freezer
Dimension (L*W*H) : 57 x 56.5 x 83.5 cm Millimeter (mm)
Material : Other
Price 35500 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Power Source : Electrical
Type : Glass Top Island Freezer
Dimension (L*W*H) : 1550 x 850 x 900 mm Millimeter (mm)
Material : Other